Dopiski wkurwionego pedała

Na tym blogu napotkasz, Drogi Czytelniku, wkurwy pedała na zastaną rzeczywistość, która to tegoż pedała pomija tudzież go para-poprawnie-politycznie komentuje. I wyzywa go, i gwałci. I głaszcze go, i tuli. A zawsze gdy wyzywa, to wyzywa od najgorszych. A gdy głaszcze, to żeby zagłaskać na śmierć. I właśnie ten pedał, ja, chciałbym na tym blogu, z punktu widzenia gwałcono-tulonego, tę zastaną rzeczywistość serdecznie zarzygać. Słowami swoimi zarzygać ją na śmierć! Bo Polska jest lesbą, a ja jej synem pedałem!

Wpis

wtorek, 29 grudnia 2015

Cały ten Zachód prosto na Wschód

Geograficzne refleksje z Fynf und Cfancyś Michała Witkowskiego

 

Dianka, czyli szesnastoletnia Lejdi Di, Dajana Spenser Prinses of Wejls, ucieka z Bratysławy najpierw do Wiednia, potem do Monachium, a na końcu do Zurychu. Im dalej na Zachód, tym lepiej. Jak najdalej od postkomunistycznej Europy Wschodniej wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Puszcza się z zachodnimi tatusiami i dziadkami, a za zarobione pieniądze spełnia swój kapitalistyczny sen: puchary lodowe, batony z dworcowych maszyn, a przy lepszej koniunkturze nawet bombonierki z Mozartem, ale także markowe ciuchy i najnowsze modele walkmana. Zwykle jednak Diance nie kręci się biznes, bo Dianka to żena lenywa. No i ma małego. Przetrwać udaje się jej jedynie dzięki ślicznej buźce i niezłemu tyłkowi. I dzięki sporadycznej pomocy jednego Polaka, Michała.

 

 

Michał jest przeciwieństwem Dianki. Z Polski na Zachód eksportuje nie tylko swoją nieposkromioną wschodnioeuropejskość, ale również długiego na dwadzieścia pięć centymetrów i twardego na zawołanie wacka. Stąd jego ksywa Fynfundcfancyś. Taki dar od losu w połączeniu ze skrupulatnie przemyślanym wizerunkiem i psychoanalitycznymi zdolnościami rozpracowywania klientów gwarantują naszemu współrodakowi sukces w seksualnym, a raczej emocjonalnym, dopieszczaniu niemieckojęzycznych ego.

 

Di puszcza się tanio, Polak drogo. Di inwestuje w puchary lodowe, Polak w produkty upiększające. Di kończy na dworcu pod kartonem, Polak w daczy bogaczy. Słowacja przegrywa z Polską. Polska górą, Słowacja dołem. Przecież nawet na mapie, mimo że Polska i Słowacja leżą mniej więcej tak samo na Wschód, to jednak Słowacja leży niżej niż Polska, czyli bliżej cygańskiej Rumunii. A Czechy też leżą niżej niż Polska, ale za to na zachód od Słowacji. Pewnie dlatego Czesi puszczający się w Zurychu radzą sobie gorzej od Polaka, ale lepiej od Dianki. Choć czy lepiej to trudno powiedzieć, bo oni się zmuszają, żeby zarobić na swoje pozostawione w Czechach dziewczyny, a Dianka puszcza się nie tylko dla pieniędzy, ale również for the thrill of it.

 

Geografia społeczno-narodowościowa to najciekawszy dla mnie element najnowszej powieści Witkowskiego. Zachód kontra Wschód. Kapitalizm kontra komunizm, choć raczej kontra postkomunizm, kontra kapitalizm raczkujący. I stereotypy narodowe: punktualni Szwajcarzy, śmierdzący Arabowie, złodziejscy Cyganie czy wiecznie młodzi Tajlandczycy z malutkimi siusiaczkami. Kto lepszy a kto gorszy pod względem myśli intelektualnej, porządku moralnego czy zamysłu genetycznego ze względu na urodzenie się pod tą a nie inną szerokością geograficzną. Jedni rodzą się w środku zimnej wojny między Wschodem i Zachodem, inni w środku wojny czekoladowej między Belgią i Szwajcarią.

 

papierki po batonikach Milky Way, sreberka po czekoladowych scyzorykach, opakowania po szamponach do włosów siwych dla szacownych prawników, zużyte kondomy z łyżeczką prawniczej spermy na dnie, urzędnicze podpaski, butelki po płynie do zmywania… W dzikim amoku, rżąc jak koń, Śmieciarz spycha to wszystko, cały ten Zachód prosto na Wschód, na granicę z syfem, na granicę z błotem, na granicę z Cyganami! 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
l.szulc
Czas publikacji:
wtorek, 29 grudnia 2015 12:11

Polecane wpisy

  • Geje chcą głosować na Dudę

    albo o tym, jak „ mało poważny ” temat sprawia poważne trudności w kampanii wyborczej Sprawy lesb, biseksów, transów czy pedałów były całkowicie ni

  • Niemen w kolorze

    W najnowszym dokumencie o Czesławie Niemenie, „ Sen o Warszawie ”, jeden z jego znajomych mówi, że artysta„nie zgadzał

  • Emma Watson versus Rafał Ziemkiewicz

    Kilka dni temu Emma Watson dała wspaniałe przemówienie w ONZ, w którym apelowała do mężczyzn, aby włączyli się do walki o równouprawnienie płci: "Każdy musi się

Trackback